Biz ijtimoiy tarmoqlarda
Mobiuz – zamonaviy texnologiyalar va yechimlarni joriy qilish, innovatsion servislar va xizmatlarni ko‘rsatishga yo‘naltirilgan, mobil aloqa operatori.
Mobiuz o‘z faoliyatida odob va axloq tamoyillarining yuqori standartlariga tayanadi. Kompaniyaning asos korporativ tamoyili hech qanday shakldagi korrupsiyaga o‘rin yo‘qligi va O‘zbekiston Respublikasining bu sohadagi qonunchiligiga rioya qilishdir.
Biz korrupsiyaga qarshi kurashish maqsadida, faoliyatimizning shaffofligini oshirishga va korrupsiya namoyon bo‘lishining har qanday xatarlarini eng past darajaga tushirishga yordam beradigan vositalarni, muntazam ravishda takomillashtirib boramiz.
Kompaniyada O‘zbekiston Respublikasining «Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida»gi qonuni, hamda mamlakatda qabul qilinayotgan va korrupsiyaga qarshi kurashishga yo‘naltirilgan, boshqa hujjatlarning talablari bajarilishini ta’minlash doirasida, korrupsion qoidabuzarliklarni o‘z vaqtida aniqlash va ularga yo‘l qo‘ymaslik bo‘yicha maqsadga yo‘naltirilgan faoliyat olib borilmoqda.
Kompaniyaning bu sohadagi asosiy tamoyillarini belgilovchi, barcha Mobiuz xodimlari uchun majburiy bo‘lgan, mahalliy hujjatlar ishlab chiqilgan va joriy qilingan. Kompaniyada korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha hujjatlarga rioya qilinishiga yo‘naltirilgan, faol chora-tadbirlarni ishlab chiqish va nazoratni amalga oshirish uchun komplayens bo‘yicha maxsus bo‘linma ish olib boradi. Abonentlar, kontragentlar, hamkorlar va boshqa shaxslarda o‘zlariga ma’lum bo‘lgan, Mobiuz xodimlari tomonidan o‘zini tutish, axloq va korrupsiyaga qarshi kurashishning belgilangan me’yorlarini buzish holatlari haqida tezkor ravishda xabar berish imkoniyati bo‘lishi uchun maxsus aloqa kanallari joriy qilingan.
Mobiuz kompaniyasi muvaffaqiyatining asosiy sabablaridan biri, abonetlarimiz, hamkorlar va kontragentlarning ishonchidir. Mobiuz o‘z obro‘sini qadrlaydi, biznesni to‘gri va ochiq tarzda olib borish tamoyillariga sodiq va o‘ziga bildirilgan ishonchni oqlash uchun barcha zarur harakatlarni amalga oshiradi!
«UMS» MChJ Bosh direktori
Korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati
Siz Mobiuz xodimlarining g‘ayriqonuniy harakatlari guvohiga aylangan bo‘lsangiz, Sizdan ofislarda ko‘rsatilgan yordam yoki xizmat uchun «mukofot» talab qilayotgan bo‘lishsa, Siz belgilangan narxlarning sun’iy ravishda oshirib yuborish holatlari, hamda Mobiuz xodimlari tomonidan amalga oshirilgan yoki kelajakda amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan boshqa qoidabuzarliklar haqida xabardor bo‘lsangiz.
Bizga bu haqida, quyidagi kanallardan biri bo‘yicha murojaat qilgan holda, xabar qilishingiz mumkin:
Ishonch telefoni bo‘yicha:
0870 – Mobiuz abonentlari uchun (qo‘ng‘iroq bepul).
(+998) 97 780 0909 – boshqa uyali aloqa operatorlari va shahar raqamlaridan qo‘ng‘iroqlar uchun.
hotline@ mobi.uz elektron pochtasi bo‘yicha
Mobiuz Bosh direktorining Virtual qabulxonasiga
Mobiuz kompaniyasining Telegram, Facebook, Instagram ijtimoiy tarmoqlaridagi rasmiy kanallari va sahifalari orqali.
Biz abonentlar, mijozlar, hamkorlar va kontragentlar bilan o‘zaro munosabatlarda ochiq va shaffof faoliyat olib boramiz. Yuqorida keltirib o‘tilgan kanallar orqali olingan ma’lumotlar, faoliyatimizni yanada yaxshilashga imkon beradi!
Kelib tushgan murojaatlar O‘zbekiston Respublikasining Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risidagi amaldagi qonunchiligiga muvofiq ravishda ko‘rib chiqiladi.
Mobiuz murojaatlarni qabul qilish va ko‘rib chiqishda, maxfiylik va murojaat qiluvchilarning shaxsiy ma’lumotlari oshkor etilmasligini kafolatlaydi. Kompaniya qoidabuzarliklar haqida xabar qilgan, vijdonli shaxslarga nisbatan hech qanday javob harakatlariga yo‘l qo‘ymaslikni zimmasiga oladi.
Bunda, bilib turgan holda, xato yoki yanglishtiruvchi ma’lumotlarni taqdim qilishga yo‘l qo‘yilmasligini, hisobga olishni so‘raymiz.
Diqqat: qolgan barcha murojaatlar, shu jumladan kompaniya mahsulotlari va xizmatlariga tegishli bo‘lgan, qo‘ng‘iroqlar-markazining 0890, 0990, (+998) 97 1300909 raqamlari bo‘yicha ko‘rib chiqiladi.

ADDRESS BY THE GENERAL DIRECTOR OF LLC “UMS”
Mobiuz is a mobile operator focused on introducing modern technologies and solutions, providing innovative services.
In its activities, Mobiuz is guided by high standards of ethics and moral principles. The fundamental corporate principle of the company is the unacceptability of any forms of corruption and compliance with the legislation of the Republic of Uzbekistan in this area.
In order to combat corruption, we are constantly improving tools that help us increase the transparency of our activities and minimize any risks of corruption.
As part of ensuring compliance with the requirements of the law of the Republic of Uzbekistan “On Combating Corruption”, as well as other acts adopted in the country and aimed at combating corruption, the Company carries out targeted work to timely identify and prevent corruption offenses.
Thus, local acts have been developed and implemented that establish the company’s basic principles in this area, mandatory for all Mobiuz employees. To monitor and develop active measures aimed at compliance with anti-corruption acts, the company has a special compliance unit. Special communication channels have been introduced to enable prompt reporting of violations of established rules of conduct, ethics and anti-corruption standards by Mobiuz employees that have become known to subscribers, counterparties, partners and other persons.
A key component of the success of Mobiuz is the trust of our subscribers, partners and contractors. Mobiuz values its reputation, is committed to the principles of honest and open business, and will make every effort to justify the trust placed in us!
General Director of LLC “UMS”
Anti-corruption policy
Rules of Business Conduct and Ethics
If you have witnessed unlawful actions by Mobiuz employees, you are required to be “remunerated” for assistance or services provided in the offices, you are aware of the facts of artificially inflating set prices, as well as other potential or committed offenses on the part of Mobiuz employees,
You can let us know about this by contacting one of the following communication channels:
By telephone helpline:
0870 – for Mobiuz subscribers (free call).
(+998) 97 780 0909 – for calls from numbers of other mobile operators and landline numbers.
By email hotline@mobi.uz
To the Virtual Reception of the General Director of Mobiuz.
Through official Mobiuz channels and pages on social networks Telegram, Facebook, Instagram.
We conduct open and transparent activities in relationships with subscribers, clients, partners and contractors. The information obtained through the communication channels described above will allow us to further improve our work!
Received applications are considered in accordance with the current legislation of the Republic of Uzbekistan on applications from legal entities and individuals.
When receiving and considering applications, Mobiuz guarantees confidentiality and non-disclosure of personal data of applicants. The Company undertakes not to allow any retaliatory actions against bona fide whistleblowers.
However, please note that deliberately providing false or misleading information is not permitted.
Attention: all other requests, including those related to the company’s products and services, are considered by calling the call center 0890, 0990, (+998) 97 1300909.